Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Sprawdź, gdzie zamówić baseny, wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to także ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na basen zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka ilość typów basenów. Dostępne są różne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, idealne dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje także ogród czy halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]