Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

akcesoria szalunkowe, ściąg szalunkowy

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie sporo elementów służących do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać odpowiedni odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można pominąć również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują najwyższej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Peri czy Rasto i są do nabycia w przystępnych cenach.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]