Topaz mistyczny – technologia produkcji

Topaz mistyczny – technologia produkcji

Jeśli chcesz zamówić mistyczny topaz, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat szczyci się wielkim zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru może się wydać, że to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi dużej temperatury i pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – barwy

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień przybiera fioletowy odcień, niebieski z kolei jest skutkiem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Najlepsze efekty daje obrabianie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie używają go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków i innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do eleganckich strojów – doskonale wygląda także w pracy. Nie bez znaczenia jest również różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej można dobrać biżuterię do konkretnego stroju.