Ponadczasowa biżuteria z topazami

biżuteria z topazami, kolczyki z topazami, topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, przez co jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Poza tym jest również jednym z najładniejszych kamieni, zaś jego zalety od lat są cenione przez jubilerów i nabywców ozdób. Może przybierać rozmaite kolory – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest cennym minerałem – wydobywa się go tylko w Ameryce Południowej, Azji, Afryce oraz na wschodzie Europy. Przez złotników jest zwykle obrabiany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niepowtarzalnych wartości estetycznych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie komponuje się z owym kruszcem. Warto przy tym zaznaczyć, iż w sklepach znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są także wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki i naszyjniki, ale złotnicy wytwarzają też inne ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt około 1000 PLN, zaś na srebrne wydamy nawet sześć razy mniej.

Biżuteria z topazami – kup w sieci

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. Chcąc wybrać modele najbardziej odpowiadające naszym upodobaniom należy zatem wybrać się do paru salonów – a to pochłania sporo czasu. By tego uniknąć, warto postawić na kupno w internecie. Będzie to rozwiązanie znacznie prostsze, a poza tym wchodząc do sieci możemy także znaleźć pierścionki i wisiorki w atrakcyjnych cenach.