Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Jeśli chcesz zamówić srebrne kolczyki, kliknij tu.

Kupując kolczyki należy wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, wygląd i materiał, z którego są wykonane,, ale także na zapięcie. Oto zwięzła lista najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego typu zapięcie daje znaczny komfort noszenia i nierzadko jest stosowane w biżuterii art deco. Słabym punktem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Równie popularny jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek prościej go założyć, ze względu na rozchylany tylni zatrzask. Często stosuje się je przy kosztownych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest zakładać je w ciepłe dni, gdy nie nosi się szalików, czapeczek oraz odzieży z wysokim kołnierzem.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przekłutych uszu. Aktualnie stosunkowo sporadycznie używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, najczęściej złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem stosowane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Tego typu kolczyki sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku niedużych kulek oraz cyrkonii.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]